Raport z przygotowań zespołu

Powoli zaczynamy odliczać godziny do startu rundy jesiennej B-klasy, każdy kibic z niecierpliwością czeka na start pierwszego meczu. Przygotowaliśmy dla Was raport z przygotowań naszej drużyny do zmagań w rozgrywkach sezonu 2014/2015.

Najważniejszą zmianą w obozie KS-u w porównaniu z ubiegłym sezonem jest zmiana szkoleniowca. Roberta Kozłowskiego na stanowisku trenera wrzesinian zastąpił Grzegorz Myślisz, który zdecydował się połączyć tą funkcję z aktywnymi udziałami w ligowych spotkaniach. Jako napastnik w poprzednim sezonie wystąpił w 7 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek i zanotował 4 asysty. Jak sobie poradzi w nowej roli? Zobaczymy…

W letnim okienku transferowym KS opuścili następujący zawodnicy: Kamil Domański, Andrzej Rudziński i Maciej Gruchała. Drużynę z Wrzesiny wzmocnili natomiast: Wojciech Górski, Michał Turulski, Marcin Mil, Daniel Wojciuk i Łukasz Cieniewski.

Wojciecha Górskiego przedstawiać nikomu nie trzeba. Środkowy pomocnik wraca do drużyny po zakończeniu wypożyczenia do IV-ligowego Warmiaka Łukta. Niepokojący jest fakt, iż zawodnik opuści pierwsze spotkania nowego sezonu z powodu kontuzji stawu kolanowego.

Michał Turulski to zawodnik, który miał już krótki epizod w naszym zespole w roku 2012. Po zakończeniu edukacji w Poznaniu, postanowił raz jeszcze spróbować swoich sił we Wrzesinie i trzeba przyznać, że wychodzi mu to całkiem przyzwoicie. Nowy nabytek wrzesinian w trzech przedsezonowych sparingach wbił A-klasowym rywalom siedem goli!!!

Marcin Mil to dość szybki, techniczny zawodnik – nie boi się dryblingu. Zawodnik na pewno podniesie rywalizację na skrzydłach wrzesińskiego B-klasowca, a kibice będą mieli wiele pociechy z jego występów w naszych barwach.

Daniel Wojciuk wznawia swoją przygodę z piłką po około dziesięcioletniej banicji na ligowych boiskach. Zawodnik powoli oswaja się z grą na pełnowymiarowym boisku i wydaję się, że powinien podnieść rywalizację na środku defensywy.

Ostatni z nowych nabytków to Łukasz Cieniewski, który dołączył do drużyny w ostatniej fazie przygotowań i ciężko na chwilę obecną ocenić jego potencjał oraz formę. Zawodnik, który z wykształcenia jest fizjoterapeutą będzie wspierał trenera Myślisza w przygotowaniu zespołu do treningu oraz meczu.

W pierwszych meczach nowego sezonu nasza drużyna będzie musiała sobie radzić bez Pawła Adamczyka. Zawodnik, który ciągnął grę KS-u w rundzie wiosennej sezonu 2013/14 przebywa za granicą i wróci dopiero w połowie września.

Podstawowy bramkarz KS-u, Jakub Chodorowski pod koniec września wyprowadza się do trójmiasta, gdzie będzie kontynuował swoją edukację. Czy uda mu się pogodzić naukę z grą w piłkę? Golkiper twierdzi, że tak. A jak będzie? Czas pokaże.

W związku z powyższym zarząd asekuracyjnie zaczyna rozglądać się za jego zastępcą. Jednym z kandydatów jest Piotr Rzeszotarski, który odpokutował już roczną karę zawieszenia nałożoną przez WMZPN.

KS w przedsezonowych przygotowaniach rozegrał trzy spotkania sparingowe, wszystkie z drużynami A-klasowymi. Podopieczni Grzegorza Myślisza ulegli zespołom: Jastrząb Ględy (4:6), GLKS Jonkowo (3:12) oraz wygrali z Burzą Słupy (6:2)

W pierwszej kolejce KS Wrzesina zmierzy się w Czerwonce z miejscowym Orłem. Początek spotkania w niedzielę (24 sierpnia) o godzinie 14:00.