Historia

Klub KS Wrzesina rozpoczął swoją działalność na przełomie 2008/09 roku jako nieformalne stowarzyszenie miłośników piłki nożnej mieszkających we Wrzesinie i okolicach. Problemy finansowe, brak boiska oraz obawy związane ze skompletowaniem składu dającego gwarancję przystąpienia i ukończenia rozgrywek B-klasy, zmusiły założycieli oraz piłkarzy związanych z klubem do poszukiwań klubu, w którym mogli by się realizować. Po objeżdżeniu wielu okolicznych miejscowości, zdecydowano się związać z zespołem LZS Świątki Skolity. W klubie tym do rozgrywek w przeciągu dwóch sezonów zgłoszonych było wielu zawodników związanych z KS Wrzesina m.in. Ciesielski Paweł, Zalewski Tomasz, Kędzierski Marcin, Assmann Dariusz, Assmann Marek, Noga Szymon, Wójcik Krzysztof, Prątnicki Rafał, Bertel Marcin.

W roku 2010 zawarto porozumienie z GLKS-em Jonkowo, klubem występującym w klasie okręgowej o utworzeniu we Wrzesinie rezerw tejże drużyny. Naszym głównym celem stało się propagowanie zdrowego trybu życia wśród naszej społeczności poprzez sport jakim jest piłka nożna. Pragnęliśmy, by nasz klub zintegrował całą wrzesińską społeczność i godnie ją reprezentował w rozgrywkach. Kadrę zespołu oparto na zawodnikach z Wrzesiny grających w Świątkach oraz wyróżniających się piłkarzach tej drużyny tj. M. Horbie, M. Sadowskim, P. Karasiu, ponadto zespół uzupełniono o piłkarzy z okolicznych miejscowości. W ten sposób zebrano grupę ok 20 osób która rozpoczęła treningi na boisku we Wrzesinie. Głównym sponsorem drużyny został Urząd Gminy w Jonkowie, rozwiązując problemy finansowe z początków działalności. I tak to od sezonu 2010/11 zespół przystąpił do rozgrywek B-klasy, pod nazwą GLKS II Jonkowo Wrzesina. I właśnie rok 2010 traktujemy jako datę powstania tej drużyny. Pod tą nazwą drużyna występowała przez pięć kolejnych sezonów w B- klasie, w każdym roku kończąc rozgrywki w górnej części ligowej tabeli.

26 marca 2015 roku na spotkaniu członków założycieli podjęto decyzję o powstaniu stowarzyszenia kultury fizycznej pod nazwą „Klub Sportowy 2010 Wrzesina”. Prezesem klubu jednogłośnie został wybrany Paweł Ciesielski zaś jego zastępcą Marcin Kędzierski. Po złożeniu wszystkich niezbędnych dokumentów do KRS oraz uzyskaniu numerów NIP i REGON, klub uzyskał osobowość prawną. Piłkarze dotychczas występujący w GLKS II Jonkowo zostali przeniesieni do nowo powstałego klubu by od sezonu 2015/16 przystąpić do rozgrywek jako KS 2010 Wrzesina. Ostatecznie po pozyskaniu sponsora tytularnego zespół do rozgrywek 2015/16 zgłosił się pod nazwą KS EURO-CAR WRZESINA.

Do sezonu 2019/20 zespół został zgłoszony pod nazwą Common Business Wrzesina. Sezon jak się finalnie okazało niezwykle szczęśliwy, gdyż okraszony długo wyczekiwanym awansem do A-klasy. 3 czerwca 2019 roku odbyło się walne zebranie członków stowarzyszenia, podczas którego wybrano nowe władze. Do zarządu stowarzyszenia weszło siedem osób a na jego czele stanął Piotr Kurzątkowski.