Autor:

Wojciech B.

Utworzono:

31.03.2015

W pierwszym meczu rundy wiosennej Błękitni Orneta mierzyli się na Olsztyńskich Dajtkach z rezerwami Stomilu Olsztyn.

W drużynie Stomilu grało kilku zawodników na co dzień występujących w I lidze - (Trzeciakiewicz, Mroczkowski, Przyborowski, Żwir, Remisz, Kato). Natomiast w naszej drużynie zabrakło kontuzjowanego Karola Skibickiego i pauzującego za kartki kapitana Pawła Przygockiego.

Już w 1 minucie Błękitni mogli objąć prowadzenie lecz strzał z okolic 11 metra Michała Nędziego instynktownie wybronił bramkarz gospodarzy.

W 19 minucie szansę na bramkę mieli gospodarze,Yasushiro Kato lobował naszego bramkarza i minimalnie chybił.

W 39 minucie po faulu Kowalczuka sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Stomilu, którego na bramkę zamienił Mroczkowski.

Do przerwy przegrywaliśmy z rezerwami Stomilu1-0.

Po zmianie stron Błękitni starali się doprowadzić do wyrównania, z okolic 20 metra uderzał Kogut lecz mocno niecelnie.

Wreszcie w 65 minucie akcję lewą stroną przeprowadził Chodkowski, dośrodkował w pole karne, a tam wprowadzony kilka minut wcześniej Fabisiak doprowdza do wyrówniania 1-1.

W 75 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Nędzi oraz Fabisiak, ten pierwszy zagrał prostopadle do Chodkowskiego i nasz napastnik wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2-1.

Błękitni utrzymali wynik do końca spotkania i na bardzo ciężkim terenie wywieźli cenne 3 punkty!!