Ruszyła Akademia Piłkarska Jonkowo-Wrzesina

Z inicjatywy Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Jonkowie oraz Klubu Sportowego Wrzesina 2010 powołana została Akademia Piłkarska Jonkowo-Wrzesina.

Działania AP Jonkowo-Wrzesina z założenia mają charakter non-profit i w odróżnieniu od większości tego typu inicjatyw nie są nastawione na zysk. Wokół tej idei udało się skupić szereg zaangażowanych, doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą osób, które gwarantują pełny profesjonalizm w realizacji zamierzonego celu, którym jest wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport.

Pierwszym wspólnym działaniem był udział w turnieju piłki nożnej Młody Piłkarz Jonkowo CUP 2017, połączonej drużyny GLKS-u Jonkowo i KS Wrzesina 2010. W mocno obsadzonym turnieju piłkarze z roczników 2004-2007 w nieoficjalnej klasyfikacji turniejowej zajęli drugie miejsce, ustępując tylko pierwszej drużynie DKS Dobre Miasto. Już w najbliższym czasie podamy więcej informacji na temat prowadzonych działań i planów. Mamy nadzieję, że formuła działania jaką przyjęliśmy spotka się zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz ich rodziców.

W turnieju w drużynie AP Jonkowo-Wrzesina zagrali: Marcel Armborst, Szymon Assmann, Wiktor Block, Kacper Bojanowicz, Konrad Dziczek, Michał Dziczek, Igor Olszewski, Łukasz Roman, Dominik Rudziński, Dominik Sęder, Kornel Suchecki, Kacper Wójcik.

Kontakt z AP Jonkowo-Wrzesina:

kom. 514 340175

źródło: www.jonkowo.pl