Noworoczny raport z KS-u

Piłkarze z Wrzesiny udanymi występami w rundzie jesiennej B-klasy dali jasny sygnał swoim kibicom, iż w tym sezonie na poważnie mają zamiar powalczyć o awans do A-klasy. Zespół prowadzony przez Grzegorza Myślisza nie znalazł w lidze pogromcy w dziewięciu spotkaniach, remisując zaledwie jedno z nich.

Zajęcie miejsca premiującego awansem niekoniecznie musi oznaczać, że piłkarze z Wrzesiny zagrają w upragnionej A-klasie. Działacze klubu z Pawłem Ciesielskim na czele, od lat zmagają się problemami natury infrastrukturalnej. Coraz większe wymagania stawiane przez WMZPN w tej płaszczyźnie powodują, iż KS 2010 Wrzesina, już na grę w samej B klasie otrzymuje warunkową licencje.

Na pomoc klubowi ruszył Urząd Gminy Jonkowo reprezentowany przez Wójta Gminy Wojciecha Giecko. Wykonany został projekt budowlany przyszłej szatni, spełniającej wszystkie wymogi infrastrukturalne. Zabezpieczone zostały w budżecie środki finansowe na ten cel a szatnia dalej jest bardzo odległym tematem. Już drugie postępowanie przetargowe nie wyłoniło wykonawcy. W pierwszym nie złożono żadnej oferty a w drugim żaden z trzech oferentów nie zbliżył się do sumy jaką Urząd Gminy może przeznaczyć na ten cel i zostało ono unieważnione. Niebawem ma zostać ogłoszony trzeci przetarg, który miejmy nadzieję wreszcie wyłoni długo wyczekiwanego wykonawcę zadania.

Samo powstanie szatni nie wystarczy do tego żeby stadion we Wrzesinie spełnił stawiane wymagania. W związku z tym w planach jest jeszcze:

- Przesunięcie ogrodzenia od strony północnej do granicy działki,

- Wymiana ławek rezerwowych,

- Instalacja piłkochwytów

- Powiększenie trybuny o 40 miejsc siedzących tak by osiągnąć liczbę 100.

Dodatkowo powstanie szatni wymusi przesunięcie płyty boiska o ok 6 metrów na zachód i co się z tym wiąże wykonanie nowej murawy na przesuniętej powierzchni.

Jeżeli chodzi o aspekt sportowy to drużyna powoli budzi się z zimowego letargu. Na 15 stycznia zaplanowano pierwsze zajęcia przygotowujące zespół do rundy rewanżowej B-klasy. Drużynę w rundzie wiosennej prowadzić będzie w dalszym ciągu Grzegorz Myślisz, którego wspierać ma Grzegorz Naczas.

Najważniejszą informacją jest to, iż nikt nie zgłosił chęci opuszczenia klubu, więc kadra będzie oscylowała w granicach 25 osób. Mając na uwadze możliwą grę w A-klasie w przyszłym sezonie zdecydowano, że z zespołem przygotowywać się będzie kilku młodzieżowców. Gorszą informacją jest to, że kilku zawodników z powodu wyjazdów zagranicznych będzie zmuszonych opuścić początek okresu ładowania akumulatorów.

Po ciężkiej kontuzji wraca do zespołu Daniel Chudzik, który w znaczący sposób powinien podnieść poziom konkurencji na pozycji bramkarza. Ponadto do gry we wrzesińskich barwach przymierzany jest jeden ofensywnie usposobiony zawodnik z dużym doświadczeniem.

Pierwszy mecz kontrolny piłkarze KS 2010 Wrzesina rozegrają 17 lutego o godzinie 14:00 na Olsztyńskich Dajtkach. Ich rywalem będzie A-klasowy Leśnik Nowe Ramuki.