1 % podatku na rzecz KS 2010 Wrzesina

1 % podatku na rzecz KS 2010 Wrzesina

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób dobrej woli o przekazanie na działalność statutową naszego klubu - za pośrednictwem Urzędu Skarbowego 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej jako organizacja pożytku publicznego prowadzi coroczną akcję „Przekaż 1% podatku na swój klub”, dzięki której już po raz piąty będzie można przekazać środki finansowe klubom piłkarskim z naszego województwa.

W ubiegłym roku podatnicy, rozliczając się z 1% podatku za 2018 rok, przekazali klubom z Warmii i Mazur łączną kwotę ponad 457 tysięcy złotych. Niech rok 2019 przyniesie jeszcze większą sumę!

Pozyskane w ten sposób środki finansowe kluby mogą w 100% przeznaczyć na swoją działalność,dzięki czemu piłkę nożną w różnych zakątkach naszego województwa może uprawiać coraz więcej młodych piłkarzy. Dziękujemy za pomoc w poprzednich latach i liczymy na jeszcze większe wsparcie w tym roku!

Jak przekazać 1% podatku? Jest to bardzo proste.Wystarczy, że na rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, 36, 37, 38 lub 39) wpiszesz numer KRS Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (0000086043) oraz nazwę swojego klubu. Nic więcej nie musisz robić. Widzisz? To naprawdę jest proste!

Osoby, które otrzymały od swojego pracodawcy PIT potwierdzający zarobki w 2016 roku (pracodawcy mająna to czas do końca lutego) mogą już się rozliczyć z fiskusem. Podatnicy, którzy mają nadpłatę podatku, im szybciej dostarczą swoje roczne zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego, tym szybciej otrzymają zwrot nadpłaconego podatku. Natomiast podatnicy, którzy mają niedopłatę,jeśli chcą maksymalnie przeciągnąć termin wpłaty do Urzędu Skarbowego,mogą poczekać z rozliczeniem do ostatniego dnia, czyli do 30 kwietnia 2017 roku.

Aby ułatwić rozliczenie PIT-u zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego programu e-pity 2016. Pamiętaj, aby w części PIT-a poświęconej przekazaniu 1% podatku wpisać numer KRS 0000086043 i nazwę swojego klubu! Jeśli wolisz wypełnić PIT własnoręcznie lub w innym programie również nie zapomnij o przekazaniu 1% podatku na swój klub i koniecznie wpisz numer KRS 0000086043 oraz nazwę swojego klubu.

źródło: wmzpn.pl

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości